Kvalitní zpětné odkazy pomocí Ahrefs

0
1123

Tvorba obsahu a budování zpětných odkazů jsou velmi důležitými částmi optimalizace pro vyhledávače. Pokud chcete vytěžit z obsahového marketingu a link buildingu co nejvíce a zefektivnit si práci, tak určitě využijte některý ze specializovaných nástrojů. Jedním z nich je Ahrefs a v článku vám ukážu, které funkce tohoto online nástroje se vyplatí používat.

V článku probereme i tato témata:

jak zjistit stávající zpětné odkazy webu,
na jakých pozicích se ve vyhledávání umisťují klíčová slova, na které je zaměřena konkurence,
proč je dobré si nastavit upozornění na zmínky o vaší firmě.

Co je to Ahrefs?

Ahrefs je nástroj, který nabízí užitečné funkce pro kontrolu zpětných odkazů. Podobně jako má Google boty, kteří pravidelně navštěvují weby, tak má vlastní roboty i Ahrefs. Roboti Ahrefsu denně prohledají obrovské množství stránek a díky tomu je možné si prohlédnout většinu odkazů, které vedou na jednotlivé weby. Ahrefs je také skvělým pomocníkem při analýze klíčových slov, jelikož nabízí odhad hledanosti a náročnosti jednotlivých slov.

Nástroj využijete zejména při:

  • analýze zpětných odkazů,
  • analýze klíčových slov,
  • analýze konkurence,
  • monitorování pozic,
  • monitorování zmínek,
  • a jiných činnostech.


Ahrefs je tak vhodný nejen pro SEO specialisty, ale i pro všechny online marketérů na získání všeobecného přehledu o webu.

Ahrefs je placený nástroj, nejlevnější program stojí $ 99 na měsíc. Na začátek si jej však můžete vyzkoušet na sedm dní za cenu $ 7.

Domain rating DA

Po zadání adresy se zobrazí informace, jako počet odkazů a domén, klíčová slova, odhad organické návštěvnosti, Ahrefs metriky (URL rating, Domain rating) a jiné. Díky těmto informacím získáte rychlý přehled o stavu jakékoliv webové stránky.


Trend zpětných odkazů

Ahrefs nabízí grafy, na kterých zobrazuje vývoj počtu odkazujících domén a stránek. Rychle a jednoduše si umíme podívat, zda se počet odkazů dlouhodobě zvyšuje nebo snižuje. Dokážeme například zjistit, zda naše konkurence dělá aktivní link building.

Zpětné odkazy

Díky nástroji Ahrefs si umíte prohlédnout detailní informace o odkazech jakéhokoli webu. Kromě aktuálních odkazů je možné prohlédnout si i ztracené nebo nefunkční odkazy. Dále zjistíte, zda jde o dofollow nebo nofollow odkazy. Samozřejmostí je i přehled anchor textů (tedy textů, přes které se člověk může v odkazech prokliknout).